Матеріали

Новини

Науковці обурені реформами Президента

25.08.2015

24 серпня 2015 року, У Києві, за ініціативи Політичної партії місцевого самоврядування відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні».

Доктори наук у галузях економіки та державного управління висловили стурбованість безсистемністю і кон'юнктурністю запропонованих головою держави змін до Конституції щодо децентралізації влади на користь регіональних громад. Члени експертної ради Політичної партії місцевого самоврядування закликали Президента і Кабінет Міністрів розробити і винести на широке обговорення Стратегію розвитку місцевого самоврядування в Україні, запропонувавши свою допомогу у створенні наукової платформи для стратегічних реформ.

24 серпня 2015 року, У Києві, за ініціативи Політичної партії місцевого самоврядування відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні». У форумі взяли участь 25 провідних науковців країни в галузях економіки, державного управління та інших сфер.

Проаналізувавши запропоновані Президентом України зміни до Конституції щодо перерозподілу влади і фінансових преференцій на користь органів місцевого самоврядування, експерти прийшли до невтішного висновку.

Як заявив голова Ради Партії місцевого самоврядування, доктор наук з питань державного управління Олександр Кондрашов, «невиправдана поспішність, з якою провладні політичні сили прагнуть прийняти зміни до Конституції, викликає не лише стурбованість, але й обурення. Адже в чому саме полягає зміст цих реформ на сучасному етапі незрозуміло навіть фахівцям».

Читайте також: Александр Кондрашов: "Партия местного самоуправления вернет столицу киевлянам"

Думку про те, що під виглядом децентралізації влада імітує реформи висловив голова Асоціації докторів державного управління Василь Мартиненко.

«Влада хоче і реформу провести і не змінювати нічого, зберегти жорстку централізовану модель державного управління. Відбувається імітація реформи місцевого самоврядування - базового інструменту, без якого неможлива побудова цивілізованої демократичної держави», - наголосив Мартиненко.

За результатами роботи учасники Всеукраїнського круглого столу прийняли резолюцію. У документі вчені доручили секретаріату Партії місцевого самоврядування звернутися до Президента України, як ініціатора конституційних змін, з вимогою роз'яснити громадськості своє концептуальне бачення проблем та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні. Вчені звернулися також до Кабінету міністрів з рекомендацією розробити науково обгрунтовані Концепцію та Стратегію розвитку місцевого самоврядування, після чого винести документи на широкий розгляд громадськості. З метою досягнення реалістичності, прозорості та ефективності реформи децентралізації, вчені пропонують створити при Президентові та Кабміні спільні координаційні науково-експертні ради з питань реформи місцевого самоврядування, у складі яких вони готові забезпечити комплексне наукове, експертне та інформаційно-аналітичне супроводження законодавчих ініціатив.

«Ми серйозно стурбовані імітацією реформ в Україні. І ця стурбованість за долю України втілилася у проведенні наукового форуму. Подібні круглі столи стануть регулярними. І ми сподіваємося, що висновки фахівців зрештою стануть переконливими аргументами для роботи влади на користь країни і кожної конкретної людини», - підсумував Олександр Кондрашов.